Welcome to Anaconda Page..!

Welcome..
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Ferguson: Për pak nuk hoqa dorë nga futbolli

Go down 
AuthorMessage
LoRiK.!
Admin
avatar

Posts : 19
Join date : 2010-02-04
Age : 26
Location : Diber

PostSubject: Ferguson: Për pak nuk hoqa dorë nga futbolli   05.02.10 20:13

Sir Alex Ferguson ka zbuluar se për pak nuk ka hequr dorë nga futbolli gjatë karrierës së tij si futbollist dhe ka qenë afër emigrimit në Kanada.

Ndoshta Ferguson ka një sukses të jashtëzakonshëm në karrierën e tij si menaxher, por në vitet e 60-ta ai është munduar shumë për të depërtuar si sulmues nën fanellën e St. Johnstone.

“Kam luajtur për ekipin rezervë dhe në një ndeshje kundër Airdrie pësova lëndim në fytyrë dhe isha jashtë fushe për disa muaj. Më vendosën një maskë të madhe në fytyrë”.

“Pasi u ktheva nga lëndimi luajta disa ndeshje për rezervat. Humbëm 8-1, 7-0 dhe 9-2. Andaj thash ‘kaq nga unë – përfundova’. Fillova të nxjerr dokumente për të emigruar në Kanada”, ka thënë Ferguson.[i]
Back to top Go down
View user profile http://anaconda-team.forumotions.net
 
Ferguson: Për pak nuk hoqa dorë nga futbolli
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Welcome to Anaconda Page..! :: Lajme/Sport-
Jump to: